Статті з інтернету

НАОНІ Оркестра: музика з гарним смаком


НАОНІ Оркестра: музика з гарним смаком.

І живі з косами стоять. «Друга ріка» та оркестр НАОНІ

Cultprostir зайшов на репетицію групи «Друга ріка» з оркестром, щоб дізнатися, до чого докотилися музиканти в процесі підготовки до спільних концертів в Києві.

Текст: Ігор Панасов

Фото: Юлія Вебер

 

В Україні гратимуть рок на цимбалах, бандурах і косах

Національний академічний оркестр народних інструментів (НАОНI) запускає унікальний рок-проект

Ще жодного разу не виникало у мене настільки сильного бажання, щоб інтерв’ю з українськими музикантами переклали на російську мову і поклали на стіл особисто господареві Кремля. Щоб прочитавши його, Путін остаточно зрозумів, що йому буде легше підвищити добробут власного народу, ніж намагатися завоювати Україну.

ХРЕЩЕНИЙ БАТЬКО «ЗАПОРОЗЬКОГО МАРШУ»

Є такий епізод з бурлескного «Запорожця за Дунаєм» Остапа Вишні 30-х років: до українських акторів-емігрантів, які грають у Марокко стару оперу й дожилися до того, що, тиняючись по світу, забули власні ймення та стали просто Одарками й Карасями, приїздять посли іноземних держав. Серед них — російський.

Участь Національного оркестру народних інструментів України в урочистому концерті до Дня Конституції України

     Міністр культури Михайло Кулиняк відвідав урочисту концертну програму присвячену 15-й річниці Конституції України, що відбулась у приміщенні Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка.

     Урочиста концертна програма розпочалась із хореографічного прологу «Україно моя!» у виконанні Національного ансамблю танцю України ім. П.Вірського.

ХIV Міжнародний фестиваль "Київські літні музичні вечори" (2011)

ХIV Міжнародний фестиваль "Київські літні музичні вечори" (2011)

12 червня
неділя

      Національний академічний оркестр народних інструментів України
Художній керівник та головний диригент оркестру - народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор - Віктор Гуцал

Творчий вечір Стеф`юк Марії Юріївни у супроводі Національного оркестру народних інструментів України

     29 жовтня 2008 року о 19 годині у Київському академічному театрі оперети відбувся ювілейний творчий вечір Героя України, народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, солістки Національної опери України Стеф`юк Марії Юріївни у супроводі Національного оркестру народних інструментів України під керівництвом народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Гуцала Віктора Омеляновича.

Віктор Гуцал: «Народне мистецтво єднає народи»

 

Інтерв’ю з керівником Національного Академічного оркестру народних інструментів України професором Віктором Гуцалом, народним артистом України та лауреатом державної премії ім. Т.Шевченка

Художній керівник і головний диригент - Віктор Гуцал– Які враження у Вас особисто та Ваших колег склалися від виступів перед тутешньою публікою?
– Нам дуже приємно знаходитися у вашому місті, приємно, що нас так добре зустрічали тут. Також тішить думка, що наше національне мистецтво цікавить не тільки українців, а й інші народи, у тому числі й угорців, які були присутні на концерті в Болгарському Домі 20 березня і, як мені сказали, угорських гостей було навіть більше, ніж наших краян. Це і не дивно, тому що справжнє національне мистецтво цікаве іншим народам; так само й українці з інтересом знайомляться з мистецькими набутками багатьох націй. І це дуже прикметно, адже саме за посередництва народної культури відбувається безпосереднє спілкування між людьми, взаємопізнання і, в кінцевому підсумку, взаєморозуміння між народами. Це та сама народна дипломатія, якою успішно й постійно послуговуються люди різних країн. Тому нам дуже приємно відчувати себе посланцями української культури в Угорщині.

 

Збір матеріалів